Jak Polacy świętują w dniu 3 maja?

Polacy to naród, który potrafi odpowiednio uczcić najważniejsze dla naszego kraju święta. Nie inaczej jest w przypadku 3 maja. Wtedy Polacy mają wolne od pracy i szkoły. Mogą ten dzień odpowiednio celebrować, aby pokazać pamięć o tej ważnej dla naszego kraju dacie. Jak nasi obywatele świętują to majowe święto?
Warto zaznaczyć, że w czasie rozbiorów Polacy nie mogli szczególnie obchodzić tego dnia. Zostało to bowiem bardzo surowo zakazane. Dopiero w … 1919 roku przywrócono taką możliwość. W czasie okupacji – podczas II Wojny Światowej – znowu wszystko pod tym względem niekorzystnie zmieniło się. Hitlerowcy i Sowieci także zdelegalizowali to święto. Podobnie stało się po wojnie – dokładnie w styczniu 1951 roku. Wtedy to zostało usunięte przez władze komunistyczne. Dopiero 30 lat potem Polacy znowu mogli świętować w czasie 3 maja. Z kolei od 1990 roku jest to jedno z najbardziej uroczystych świąt w całym roku kalendarzowym.
W całym kraju nie brakuje wielu polskich flag. Obywatele naszego państwa wywieszają je przez okna czy przypinają do samochodów. Bez problemu można poczuć atmosferę wielkiego święta. Nie brakuje też wielu organizowanych przez polską władzę. Zazwyczaj jest to uroczysta msza święta w intencji całej naszej ojczyzny. Biorą w niej udział najważniejsi oficjele z Prezydentem Rzeczypospolitej Polski na czele. To właśnie również w tym dniu często przyznawane są Ordery Orła Białego za wybitną działalność na rzecz naszego kraju. Nie brakuje też uroczystości na Placu Zamkowym i wielu przemówień najważniejszych w Polsce osób. Obywatele mają szansę zobaczyć oryginał Konstytucji 3 maja. Jest to niezwykła sposobność, ponieważ taka szansa zdarza się naprawdę bardzo rzadko. Podniosłe uroczystości odbywają się jednak nie tylko w stolicy naszego kraju. W całej Polsce ludzie – na różne sposoby – upamiętniają ten ważny dla historii kraju dzień.

Add a Comment